AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AAA 285 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
Sr Aceto, Zach Downingtown East 24-8 1 SE Section 6th
Jr Allen, Manny Pottsgrove 27-4 1 SE Section 6th
Sr Bair, Donovan Northern York 11-2 3 SC  
Sr Baney, Trey Selinsgrove 11-5 4 NW  
So Bell, Imani Archbishop Ryan 13-19 12 NE  
Sr Benner, Hayden Warwick 25-7 3 SC Section 5th
So Billotte, Oliver Clearfield 32-3 9 NW 2nd Region DNP
So Bisking, Hunter Dallastown 25-10 3 SC  
Sr Bolesta, Taylor Dallas 24-1 2 NE 2nd District 3rd
Sr Brittingham, Tijear Norristown 26-10 1 SE Region DNP
Sr Brogan, Sean Spring-Ford 23-10 1 SE Region DNP
Jr Brophy, Tyson Trinity 22-14 7 SW Region DNP
Fr Brown, Hayden Ridley 18-13 1 SE  
Sr Burns, Justin Carrick 20-9 8 NW Region DNP
Jr Campbell, John Erie Cathedral Prep 19-10 10 NW  
Sr Catka, Hunter Sun Valley 34-0 1 SE 1st State 3rd
Sr Chakif, Karam Allentown Dieruff 28-2 11 NE 1st District DNP
So Core, Shannon West Scranton 28-14 2 NE  
So Corropolese, Vincent Perkiomen Valley 15-13 1 SE  
Sr Cottrell, Corey Obama Academy 7-10 8 NW  
Sr Craft, Riley Southern Lehigh 19-5 11 NE 6th  
So Crews, Charles Williamsport 25-12 4 NW Region DNP
Sr Danielson, Logan Thomas Jefferson 16-3 7 SW  
Sr Davis, Blaine Mifflin County 28-6 6 NW 3rd State DNP
Jr Dillingham, Zak Armstrong 16-15 7 SW  
Jr Dilts, Jack Kiski Area 23-6 7 SW Region DNP
Jr Farley, Nate Belle Vernon 5-12 7 SW  
Sr Franklin, Quentin South Fayette 26-2 7 SW 4th State DNP
So Gallagher, Trevor Gettysburg 25-13 3 SC  
Sr Gingrich, Brock Cocalico 16-7 3 SC  
Sr Grafton, Ben North Allegheny 34-4 7 SW 3rd Region DNP
Jr Harar, Max Council Rock North 29-7 1 SE 5th Region DNP
Jr Harney, Sennaca Moon 25-13 7 SW Region DNP
Jr Hess, Sean Shippensburg 23-11 3 SC 6th Section DNP
Jr Holland, Logan Blue Mountain 22-17 11 NE 4th  
So Horton, Chris Gateway 9-12 7 SW  
Jr Howard, Ryan Waynesburg Central 29-11 7 SW Region DNP
So Hubert, Makei Northampton 20-13 11 NE 5th  
So Hyllamoor, Manasse Frankford 11-8 12 NE  
Jr Jerome, Daetrel Radnor 25-13 1 SE 6th  
Sr Kase, Adam Conrad Weiser 32-4 3 SC 2nd Region DNP
Sr Kelly, Peyton Penn Trafford 15-8 7 SW Region DNP
Jr Khamis, Sebastian Stroudsburg 22-8 11 NE  
Sr Klewin, John Bensalem 29-2 1 SE 3rd State DNP
So Laventure, Julien Upper Darby 28-8 1 SE 4th  
Sr Lemmon-Kishi, Hugh West Chester East 14-2 1 SE  
So Loring, Shawn Albert Gallatin 21-9 7 SW Region DNP
Sr Magdelinskas, Zack Neshaminy 22-13 1 SE Section 5th
Jr Manley, Trevor Altoona 15-11 6 NW 4th  
Sr Martin, Charles Garden Spot 28-7 3 SC 3rd Region DNP
So Mazzone, Dylan Bradford 14-12 9 NW District DNP
Jr McCarl, Cyrus Central Mountain 22-12 6 NW  
So McChesney, William Greensburg Salem 25-3 7 SW 2nd Region DNP
Sr McGuigan, Jeremy Quakertown 41-6 1 SE  
Jr Micale, Matt Downingtown West 26-13 1 SE Section 5th
So Miller, Mike Plymouth Whitemarsh 29-0 1 SE 2nd Region DNP
Sr Morris, Tommy South Western 28-4 3 SC Region DNP
Jr Mosey, Nathaniel Central Dauphin 17-5 3 SC Section 5th
Sr Mundis, Connor Cumberland Valley 25-14 3 SC Section DNP
Sr O'Harah, Alex DuBois 23-10 9 NW Region DNP
Fr Okyere-Darko, Denzel Milton Hershey 14-2 3 SC  
Sr Pollard, Thomas Meadville 31-0 10 NW 1st Region 4th
Jr Reese, Eli Knoch 23-5 7 SW Region DNP
Sr Rhone, Andre West Mifflin 19-15 7 SW Section 6th
Jr Schoen, Harrison State College 20-14 6 NW District DNP
Jr Shelley, Zachary Lampeter-Strasburg 25-8 3 SC 5th Region DNP
Sr Shnipes, John Valley View 27-9 2 NE Region DNP
Sr Sigler, Dominic Erie 22-3 10 NW Region DNP
Jr Smith, Tannor Indiana 21-11 7 SW Region DNP
Sr Spellman, Nasier York Suburban 18-3 3 SC 4th  
Jr Streiff, Ben Mount Lebanon 15-13 7 SW  
Jr Taylor, Noah Wilkes-Barre Area 13-9 2 NE  
Sr Tilghman, Daishawn Overbrook 30-2 12 NE 3rd Region DNP
Sr Traupman, Jacob Ambridge 18-11 7 SW  
Sr Unruh, Robert Exeter 39-2 3 SC 1st Region DNP
Jr Vance, Isaiah Hempfield Area 34-1 7 SW 1st State 4th
So White, Jordan Fox Chapel 20-12 7 SW Section 6th
Jr Williams, Kyle Central Dauphin East 20-11 3 SC  
Jr Wills, Ryan LaSalle 24-13 12 NE  

Records are prior to the regional tournaments.