AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AAA 220 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
So Armstrong, Travis Central Dauphin East 22-9 3 SC  
Jr Barrier, Max Bellefonte 19-13 6 NW 4th Region DNP
Jr Barton, Xavier Cranberry 12-15 9 NW Region DNP
Jr Bauer, Anthony Boyertown 16-14 1 SE  
Jr Boose, Raymond Altoona 9-16 6 NW  
Sr Bradley, Logan Lampeter-Strasburg 24-16 3 SC  
Sr Croley, Kevin Blue Mountain 31-8 11 NE 5th District DNP
Sr Crosby, Dorian Erie Cathedral Prep 40-1 10 NW 1st State 4th
So Cruise, Matthew Easton 22-8 11 NE 2nd District 6th
Sr Crum, Hadyn Mifflin County 19-9 6 NW  
So Davenport, Shaleese Belmont Charter 19-13 12 NE  
Sr DeLuca, Mike Pittsburgh Central Catholic 13-8 7 SW Section DNP
Jr Dietz, Dawson Hampton 34-8 7 SW 3rd  
So Dilts, Carter Kiski Area 9-8 7 SW  
Sr DiSanto, Paolo Plymouth Whitemarsh 29-0 1 SE 2nd State DNP
Jr Drake, Gavin Abington Heights 24-13 2 NE 3rd District 6th
Sr Eckley, Danny Central Bucks East 28-2 1 SE 5th Section 6th
Sr Farrell, Eddie Fox Chapel 29-6 7 SW Region DNP
Sr Feretti, Dillon Hempfield Area 31-7 7 SW State DNP
Jr Fisher, Maximus St. Joseph's Prep 17-13 12 NE Section DNP
Sr Flynn, Logan Hatboro-Horsham 29-5 1 SE 3rd Region DNP
Sr Funovits, Nick Seneca Valley 19-21 7 SW Section 6th
So Hattab, Haider Brashear 3-1 8 NW District 3rd
Sr Hawkins, Nathan South Western 18-13 3 SC Section DNP
Sr Hayes, Jacob Warren 10-15 10 NW District DNP
Sr Haynes, Denver Thomas Jefferson 19-17 7 SW Section 6th
So Herbst, Logan Spring Grove 16-15 3 SC  
Sr Holton, Marques Central Dauphin 31-4 3 SC 1st State DNP
Jr Hoover, Gordy Hempfield 26-16 3 SC Section 6th
Sr Hoovler, Matthew Erie 6-9 10 NW Region DNP
Sr Hull, Wyatt Chambersburg 32-11 3 SC 5th Region DNP
So Humphrey, Jacob Cocalico 19-13 3 SC Section DNP
Sr Humphreys, Tyler Great Valley 26-4 1 SE Section 6th
Sr Johnston, Eli Perkiomen Valley 16-12 1 SE Section DNP
Sr Keller, Dan Wissahickon 24-5 1 SE 4th State DNP
Sr Kuhns, Seth Connellsville 17-15 7 SW  
Jr Lage, Jose Father Judge 30-14 12 NE 6th Region DNP
Sr Lambert, Blake Northampton 29-7 11 NE 4th Region 5th
Sr Lee, Connor Wilkes-Barre Area 30-10 2 NE District DNP
Fr Lukaschunis, Alex St. Mary's 15-13 9 NW  
So Lundy, Charlie Williamsport 2-19 4 NW  
Sr Marente, Leo Conestoga Valley 23-13 3 SC Section 5th
Jr Matarella, Dante Hazleton Area 27-13 2 NE Region DNP
Sr Mellinger, Andy McKeesport 23-7 7 SW Region DNP
Sr Meyers, John Greensburg Salem 26-0 7 SW 2nd State DNP
Sr Mielnik, Chase Downingtown West 30-5 1 SE 1st State DNP
Sr Miller, Evan Canon McMillan 31-13 7 SW 4th Region DNP
Sr Mininger, Charley Archbishop Wood 12-1 12 NE  
Sr Mitchell, Zaire Bethlehem Liberty 29-13 11 NE  
Sr Moore, T.J. Cedar Crest 32-2 3 SC 3rd State DNP
Sr Orantes, Junior Archbishop Ryan 26-11 12 NE  
Jr Parrella, Nicholas Wallenpaupack 22-12 2 NE  
Sr Reed, Lucas Central York 25-11 3 SC Region DNP
So Reuter, Joshua Avon Grove 17-9 1 SE  
Sr Richardson, Matt Chichester 26-4 1 SE Region DNP
Sr Rogan, Dontey Cumberland Valley 21-10 3 SC 4th Section 5th
Sr Ross, Tyler Greater Latrobe 21-10 7 SW Region DNP
Jr Sampson, Andrew Moon 22-12 7 SW Section 6th
So Sarasnick, Josh Chartiers Valley 29-8 7 SW Region DNP
Fr Schmick, Layton Carlisle 18-9 3 SC  
Jr Schon, Nate Selinsgrove 32-0 4 NW 2nd State 1st
Sr Schott, Stephen Nazareth 37-6 11 NE 1st State DNP
Sr Sharp, Jacob York Tech 23-0 3 SC Region DNP
Sr Shaver, Zachary Pine-Richland 25-11 7 SW Region DNP
Sr Slaughter, Elijah Pennsbury 23-6 1 SE  
Sr Sobeck, Joshua Montour 21-13 7 SW Region DNP
Jr Sutliff, Gage Central Mountain 17-12 6 NW Region DNP
Jr Swanson, Dustin Garden Spot 30-5 3 SC 2nd Region 6th
Sr Thimons, Tyler Bethel Park 26-12 7 SW  
Jr Thomas, Shalom Interboro 28-10 1 SE Region DNP
Sr Thompson, Damon North Hills 25-10 7 SW Region DNP
Sr Tounkara, Abe Academy Park 21-8 1 SE Section 6th
So Valasquez, Rene Carrick 10-10 8 NW  
Sr Van Horn, Zachary Pottsgrove 28-3 1 SE 6th Region DNP
Sr Verespy, Nolan North Penn 22-12 1 SE Section DNP
So Weightman, Cole Belle Vernon 25-1 7 SW 1st Section 4th
Sr Whitmer, Cole Trinity 28-6 7 SW State DNP
Jr Wileczek, Ray Downingtown East 24-13 1 SE Section 6th
Sr Woolley, Matthew Warwick 13-5 3 SC 6th  
Jr Young, Adam Shikellamy 24-5 4 NW 3rd Region DNP

Records are prior to the regional tournaments.