AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AAA 195 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
So Adams, Andrew Big Spring 20-10 3 SC Section DNP
Jr Aument, Ryan Selinsgrove 26-10 4 NW 3rd Region DNP
Jr Bailor, Matt Clearfield 4-9 9 NW  
Fr Barbush, Brett Manheim Central 19-14 3 SC  
Fr Becker, Luke Warren 1-6 10 NW  
Sr Benner, Tyler Bellefonte 24-10 6 NW 2nd  
Jr Blake, Garrett Donegal 28-6 3 SC 5th Section DNP
Jr Bozzi, Justus Bethlehem Catholic 23-14 11 NE  
So Bryer, Jack Belle Vernon 8-16 7 SW  
Sr Buffert, Shaun Roman Catholic 22-6 12 NE Region DNP
Jr Butka, Cameron West Scranton 40-1 2 NE 6th Region DNP
Sr Carbajal, Louis Spring-Ford 25-11 1 SE 2nd Section 5th
Jr Catka, Ryan Sun Valley 32-2 1 SE 1st  
Jr Colbourne, John Martin Luther King 33-3 12 NE Region DNP
So Collins, Quinn Central Bucks East 31-8 1 SE 4th Region 5th
Jr Congdon, Howard West Mifflin 21-13 7 SW Region DNP
So DiGiorgio, Carl Central Bucks West 31-3 1 SE 5th Section 5th
So DiTrolio, Sam Garnet Valley 30-8 1 SE Region DNP
Jr Dobyns, Dalton Moon 23-15 7 SW Section DNP
Jr Eddy, Garrett Punxsutawney 20-4 9 NW Region 4th
Jr Evans, Xavier Harrisburg 17-8 3 SC Section 5th
Fr Farabaugh, Ben Strath Haven 17-9 1 SE  
So Faraco, Damon Upper Perkiomen 12-10 1 SE  
Jr Figueroa, Kelvin Oxford Area 25-7 1 SE  
Jr Garthwaite, Jeremy St. Mary's 25-5 9 NW Region DNP
Sr Green, Logan Pennridge 27-5 1 SE 3rd State DNP
Fr Hackett, Riley Upper Dublin 17-19 1 SE  
Jr Harkless, Josh Wilson (West Lawn) 32-3 3 SC 3rd Region DNP
Jr Harmon, Logan Armstrong 23-3 7 SW 4th Region DNP
Sr Hartung, Caleb Butler 30-8 7 SW Region DNP
So Harwood, Jon Haverford High 18-11 1 SE Section DNP
Sr Hattab, Mohammed Brashear 8-5 8 NW District 3rd
Jr Henderson, Jason Delaware Valley 36-6 2 NE 1st State DNP
Jr Hertzog, Hunter Northern York 16-12 3 SC Section DNP
Jr Hunsinger, Seth Hazleton Area 34-6 2 NE 3rd Region 5th
Sr Iacavone, Gabriel Conrad Weiser 23-8 3 SC Region DNP
Sr Johnson, Isaiah Greater Nanticoke 24-4 2 NE District 5th
Sr Kassis, Isaac Allentown Dieruff 28-2 11 NE 4th Region DNP
So Knoblach, Nick Carrick 15-9 8 NW Region DNP
Sr Krepps, Jacob Mifflin County 22-10 6 NW District DNP
Sr Lee, Davis Pennsbury 28-4 1 SE 6th Region DNP
Sr Leighty, Caden Seneca Valley 9-15 7 SW  
Jr Lucas, Jacob Cumberland Valley 35-1 3 SC 1st State DNP
So Lynch, Tyler Greater Latrobe 19-12 7 SW  
So Marente, Josue Conestoga Valley 21-13 3 SC  
So Meadows, Anthony West Chester Rustin 23-15 1 SE Section DNP
Jr Miller, Nikolas Central Mountain 20-10 6 NW 1st Region DNP
Jr Mohammad, Gehad Northeast High 13-11 12 NE  
Sr Montgomery, Luke Bethel Park 25-4 7 SW 2nd State 7th
Fr Musser, Mason Garden Spot 13-17 3 SC  
Jr O'Malley, Donovan Chartiers Valley 21-14 7 SW Region DNP
Jr Owens, Jonathan Pocono Mountain West 26-4 11 NE District DNP
So Palumbo, Anthony Penn Hills 14-14 7 SW  
Sr Patrick, Trent Greensburg Salem 11-6 7 SW State DNP
Sr Pepmeyer, Aaron North Hills 17-7 7 SW  
Jr Price, Ty State College 15-5 6 NW 4th Region DNP
Sr Quick, Shane Pottsville 37-7 11 NE 2nd District 6th
So Resch, Jayden Hampton 12-9 7 SW Section 6th
Sr Rice, Camden Spring Grove 17-10 3 SC Section DNP
So Rodriguez, Samuel Gettysburg 23-6 3 SC  
Jr Rohaley, Tyler Canon McMillan 31-14 7 SW Section 6th
Sr Root, Cole Academy Park 20-5 1 SE Region DNP
Jr Roscosky, Brayden Kiski Area 31-4 7 SW 3rd Region DNP
Fr Sasso, Sonny Nazareth 11-3 11 NE 5th  
Sr Seng, Regis Trinity 7-7 7 SW Region DNP
Sr Shamanow, Dillon Archbishop Ryan 26-10 12 NE Region DNP
Sr Shivak, Avery Pottsgrove 24-5 1 SE Region DNP
So Skowronek, Spencer Archbishop Carroll 13-14 12 NE Section DNP
Jr Smith, Andrew Dallastown 18-11 3 SC  
Fr Sroka, Jack Erie McDowell 13-12 10 NW  
Sr Sterling, Jakob Perkiomen Valley 26-9 1 SE Section 6th
Sr Stout, Luke Mount Lebanon 34-0 7 SW 1st State 2nd
Sr Talbott, Jackson Central Dauphin 31-3 3 SC 2nd State DNP
So Tustin, Noah Waynesburg Central 19-3 7 SW Region DNP
So Utz, Robert South Western 27-5 3 SC 6th Section 5th
Fr Woodrow, Rhoan Meadville 21-11 10 NW  
Sr Yannutz, Nick Solanco 29-9 3 SC 4th  
Jr Yeager, Seth Cranberry 25-10 9 NW District DNP

Records are prior to the regional tournaments.