AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AAA 170 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
So Alexander, Alan Boyertown 22-8 1 SE 6th Region DNP
Sr Baldwin, Mason West Chester Henderson 24-12 1 SE Section 5th
So Bard, Dylan Hempfield 27-17 3 SC Section 6th
So Baxter, Cooper Butler 30-6 7 SW Region DNP
Jr Bearinger, Benjamin Cocalico 19-10 3 SC Region DNP
Sr Bekerhanov, Mirat George Washington 13-14 12 NE  
Jr Bielak, Noah Erie McDowell 16-17 10 NW Region DNP
Jr Blanski, Jacob Governor Mifflin 24-9 3 SC  
Jr Blaschak, Bay Northern York 28-9 3 SC 5th Region DNP
Sr Boaman, Austin Owen J. Roberts 26-9 1 SE 3rd  
Jr Bobby, Raivis St. Mary's 13-11 9 NW District 6th
Fr Bradbury, Mateo Westinghouse 9-9 8 NW  
Sr Brazanskas, Gavin Delaware Valley 24-9 2 NE Region DNP
Sr Brinsky, Eli South Fayette 31-3 7 SW 3rd Section 2nd
Jr Capobianco, Joseph Nazareth 19-8 11 NE 5th District DNP
Jr Clancy, Cade Manheim Township 30-6 3 SC 4th Section 5th
So Conley, Sean Carrick 5-7 8 NW  
Sr Conlon, Dillon Garnet Valley 28-12 1 SE Section 6th
Sr Cooklin, Cale Williamsport 3-21 4 NW District DNP
Sr Delp, Nick Kiski Area 29-3 7 SW 4th State 8th
So Doyle, Lucas Council Rock South 24-9 1 SE  
Jr Dressler, Thomas Spring Grove 28-4 3 SC 2nd State DNP
So Ellis, James Ephrata 20-8 3 SC 6th Section DNP
So Falcone, Damian Radnor 31-6 1 SE Region DNP
Jr Falcone, Dominic Easton 23-5 11 NE 3rd State 8th
So Feister, Liam Lampeter-Strasburg 11-10 3 SC  
So Finnerty, Brian Thomas Jefferson 30-10 7 SW Region DNP
Fr Furman, Matthew Canon McMillan 33-13 7 SW  
Sr Garcia, Angel Mariana Bracetti Academy 27-3 12 NE 2nd State 6th
Jr Glemser, Robert Abington 22-11 1 SE  
Sr Gray, Liam Academy Park 28-3 1 SE Region DNP
So Groller, Jared Emmaus 22-9 11 NE 6th District DNP
Sr Guzzi, Frank West Mifflin 28-10 7 SW Region DNP
Fr Hale, Mason Downingtown West 16-12 1 SE  
Jr Hayes, Gabriel Cumberland Valley 9-12 3 SC  
Sr Hollenbach, Dean Selinsgrove 15-17 4 NW Region DNP
Jr Ivicic, Stephen Bellefonte 19-19 6 NW  
So Jackson, Tyirek Harrisburg 17-7 3 SC  
Jr Johnson, Carl Wilkes-Barre Area 20-15 2 NE District DNP
Sr Kelley, Len Dallas 25-7 2 NE Region DNP
Jr Kibe, Trey Mifflin County 32-2 6 NW 1st State 1st
Jr Kier, Sam Wallenpaupack 24-7 2 NE District DNP
Sr Kocak, Tyler Hampton 33-4 7 SW 2nd  
So Koch, Benjamin Montour 18-15 7 SW  
So Kovalick, Hayden Clearfield 24-12 9 NW 4th  
Jr Lauster, Kyle Knoch 14-13 7 SW Section DNP
Sr Lepore, Jason Spring-Ford 24-17 1 SE  
So Lopez, Jonathan Conestoga Valley 19-15 3 SC  
Fr Makel, Eli Waynesburg Central 23-13 7 SW  
So Marion, Christo Franklin Regional 16-17 7 SW Section 6th
Jr Marrone, Michael St. Joseph's Prep 19-9 12 NE  
Sr McAdams, Shane Haverford High 32-2 1 SE 5th Region DNP
Fr McChesney, Christian Greensburg Salem 11-20 7 SW  
Sr Mesa, Sebastian Archbishop Ryan 15-18 12 NE  
So Mikovitz, Ethan North Hills 22-13 7 SW Section 6th
So Nichelson, Dennis Connellsville 15-9 7 SW  
Sr Niedosik, Jarret North Penn 32-4 1 SE 4th Region DNP
Jr Pinto, Lenny Stroudsburg 37-3 11 NE 1st State 3rd
Jr Porter, Caleb Central Mountain 7-7 6 NW District DNP
So Reed, Owen South Western 18-8 3 SC  
Fr Reichard, Hayden Waynesboro 21-11 3 SC  
Sr Reinert, Dylan Gettysburg 42-2 3 SC 1st State 7th
Jr Romanelli, Matt Downingtown East 31-3 1 SE 1st  
Sr Salmon, Kevin Wissahickon 28-5 1 SE Region DNP
So Siwik, Isaiah Baldwin 15-14 7 SW  
So Smith, Malique Moon 15-15 7 SW Section 6th
Sr Spain, Gunner Neshaminy 32-8 1 SE 2nd Region 6th
Sr Spicer, Brenden Father Judge 34-11 12 NE 4th Region 6th
Sr Stevenson, Anthony Phoenixville 23-11 1 SE Section 6th
So Stout, Mac Mount Lebanon 35-2 7 SW 1st Region DNP
Fr Thomas, Luke Bethlehem Catholic 14-12 11 NE  
Sr Tidball, Trent Meadville 29-2 10 NW 3rd Region 4th
Jr Urbas, Lance State College 30-4 6 NW 2nd  
Sr VanValen, Camryn Red Land 18-9 3 SC Section 6th
Jr Vogelbacher, Andrew J.P. McCaskey 31-0 3 SC 3rd Region DNP
So Volk-Klos, Liam Seneca Valley 28-12 7 SW Region DNP
So White, Ryan DuBois 12-14 9 NW District 6th
Sr Zinger, Zack Warren 21-6 10 NW Region DNP
Sr Zitterbart, Logan Greater Latrobe 21-9 7 SW  
Sr Zona, Tony Penn Trafford 26-10 7 SW Region DNP

Records are prior to the regional tournaments.