AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AAA 145 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
Jr Amelio, Antonio Seneca Valley 29-14 7 SW 3rd State DNP
Sr Anderson, Alex Warren 18-11 10 NW Region DNP
Sr Armstrong, Ricky Greater Latrobe 21-10 7 SW Region DNP
Sr Balestrini, Cade Shikellamy 30-3 4 NW 2nd State 7th
So Beatty, Christopher Chartiers Valley 28-9 7 SW Section 5th
Jr Bell, Evan Trinity 13-14 7 SW Region DNP
Jr Bochter, Justin Baldwin 10-15 7 SW Section DNP
Sr Bogardus, Creed Cedar Cliff 9-5 3 SC Region DNP
Fr Burkey, Nicholas Hollidaysburg 14-14 6 NW  
Sr Byrd, Malik Academy at Palumbo 14-6 12 NE Section 6th
Fr Claassen, Andrew Plum 16-16 7 SW  
Jr Coleman, Dylan Penn Manor 29-9 3 SC 4th Region DNP
Jr Condomitti, Jagger Northampton 34-2 11 NE 2nd State 4th
Sr Donnelly, Sean Lower Dauphin 16-9 3 SC Region DNP
Sr Dressler, Jake Nazareth 30-10 11 NE 3rd State DNP
Jr Eck, Connor Bensalem 34-2 1 SE 2nd Region DNP
Jr English, Robert West Chester Henderson 27-12 1 SE Section 5th
Jr Farr, Caden Erie McDowell 8-5 10 NW Region DNP
Sr Fisher, Noah Boyertown 23-17 1 SE Section 5th
Sr Flanagan, Cole Council Rock South 14-4 1 SE State DNP
Jr Gable, Brooks Dallastown 34-5 3 SC 1st State DNP
Fr Gamble-Williams, Alexander Sun Valley 20-9 1 SE  
Sr Garcia, Joshua Northeast High 12-10 12 NE District DNP
Sr Gehr, Gunner Garden Spot 31-8 3 SC 2nd  
Sr Gray, Jackson Mount Lebanon 31-6 7 SW Region DNP
Jr Gregg, Kaseim Harrisburg 18-8 3 SC Section 5th
Sr Handlovic, Cole Bethlehem Catholic 36-5 11 NE 1st State 4th
Sr Hayes, Sammy Council Rock North 30-10 1 SE 3rd  
Sr Herzing, Tylor St. Mary's 12-6 9 NW Region 4th
So Hogan, J.T. Daniel Boone 33-3 3 SC 3rd Region DNP
Sr Johns, Alex Spring-Ford 24-19 1 SE Region DNP
Jr Johnson, Paniro Erie Cathedral Prep 33-2 10 NW 1st State 5th
Jr Johnston, Tom Archbishop Wood 9-6 12 NE  
Sr Junko, Freddy North Allegheny 34-12 7 SW Region DNP
Sr Kauffman, Ethan Mifflin County 22-9 6 NW 3rd Region DNP
Sr Kern, Lucas Parkland 21-8 11 NE 5th District DNP
So Keslar, Jared Connellsville 28-6 7 SW 4th State DNP
So Kibler, Shane Abington 30-6 1 SE 5th Section DNP
So Kline, Karson Clearfield 23-15 9 NW Region DNP
Sr Kyle, Dan Upper St. Clair 10-5 7 SW Region DNP
Jr Lajudice, Dylan Interboro 27-11 1 SE Region DNP
Sr Lamb, Devan Hershey 18-11 3 SC Section DNP
Jr Lender, Connor Exeter 29-10 3 SC Region DNP
Jr Linsenbigler, Ty Hempfield Area 34-2 7 SW 1st State 4th
Jr Long, Praicen South Fayette 15-13 7 SW  
Jr Lucas, Nate Taylor Allderdice 12-7 8 NW Region DNP
Sr Lukez, Nathan Pine-Richland 31-3 7 SW State DNP
Jr Malley, Aiden Strath Haven 16-4 1 SE  
Jr Martin, Kyle State College 12-22 6 NW District DNP
Jr McClune, Wayde Central Dauphin 22-13 3 SC  
Fr McKinney, Jeremy Oxford Area 21-19 1 SE  
Fr McLellan, Hayden Conestoga 24-15 1 SE  
Jr McMaster, Nathan Butler 25-12 7 SW Region DNP
So Mitchell, Austin DuBois 18-14 9 NW  
So Morrone, Roman Williamsport 29-9 4 NW 4th Region DNP
Jr Nania, Jimmy Marple Newtown 28-6 1 SE 6th Section 6th
Sr Pahler, Jamie Wilkes-Barre Area 32-7 2 NE 6th Region DNP
Jr Palinkas, Thomas Father Judge 12-27 12 NE  
Jr Petras, Brad Indiana 25-9 7 SW Region DNP
Sr Petrucelli, Antonio Owen J. Roberts 33-4 1 SE 1st State 5th
Sr Pitzer, Brady Spring Grove 23-14 3 SC 5th Region DNP
Jr Porter, Lane Central Mountain 24-6 6 NW Region DNP
Jr Pratzner, Alex West Chester Rustin 25-10 1 SE 4th Region DNP
Jr Reimer, Don Haverford High 23-10 1 SE  
Sr Rezac, Jason Bethlehem Liberty 35-4 11 NE 4th Region 5th
So Romjue, Blake Susquehannock 23-8 3 SC Section DNP
Sr Schramm, Steve Carrick 20-10 8 NW Region DNP
Jr Sensenig, Alex Wilson (West Lawn) 30-12 3 SC Section DNP
Sr Shauger, Jay Delaware Valley 23-18 2 NE  
Jr Smith, Sean Carlisle 27-5 3 SC 6th  
Sr Spears, Mason Franklin Regional 31-8 7 SW 2nd Region DNP
Fr Spindler, James Pittston Area 33-11 2 NE  
Fr Stafford, Gabriel Canon McMillan 35-17 7 SW  
So Stoneking, Colton Waynesburg Central 24-12 7 SW Region DNP
Sr Swank, Garrett Crestwood 30-9 2 NE Region DNP
Sr Swift, Jonathan Archbishop Ryan 30-7 12 NE Region DNP
Jr Townsend, Jared Gettysburg 32-11 3 SC  
Jr Willett, Luke Greensburg Salem 10-17 7 SW  
Jr Zacur, Michael Thomas Jefferson 31-13 7 SW Region DNP
Sr Zeamer, Conner Manheim Central 26-9 3 SC Region 5th

Records are prior to the regional tournaments.