AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AA 285 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
So Beach, Derek Northern Bedford 18-11 5 SW  
Jr Beatty, Marvin Marion Center 32-3 6 SW 4th State DNP
Sr Black, J.D. Richland 19-5 6 SW Region DNP
Jr Bonanno, Kobe Redbank Valley 26-5 9 NW 4th District DNP
Sr Braund, Keegan Athens 28-12 4 NE 4th District DNP
Sr Brown, Dawson Northeast Bradford 30-3 4 NE 3rd State DNP
So Carter-Green, Cameron Washington 26-10 7 SW 8th  
Jr Clevenger, Max United 18-10 6 SW District DNP
Sr Cortazzo, Frank South Allegheny 18-13 7 SW Section DNP
Jr Dandridge, Adam Eastern York 25-8 3 SE  
Sr DeSimone, Jacob Youngsville 21-13 10 NW  
So Fisher, Blake Pope John Paul II 13-6 1 SE  
Fr Gilchrist, Isaiah Conneaut Area 8-6 10 NW  
Sr Gourley, Jesse Eisenhower 14-16 10 NW District DNP
Sr Heme, Steven Maplewood 24-16 10 NW Section 8th
Sr Hernandez, Elijah Steelton-Highspire 11-6 3 SE District DNP
Jr Hines, Tavon Hanover Area 13-16 2 NE  
Sr Jasper, Kyle Glendale 26-11 6 SW 7th District DNP
Jr John-Daniello, Guy Rocco Reynolds 35-8 10 NW 3rd  
Sr Kemper, Riley Burgettstown 37-2 7 SW 3rd State DNP
So Klinger, Chase Philipsburg-Osceola 16-8 6 SW  
Jr Kunselman, Jacob Ridgway 23-9 9 NW 6th  
Sr Lawal, Emmanuel Church Farm School 27-6 1 SE 3rd State 8th
Sr McAllister, Jack Western Wayne 32-5 2 NE 6th Region 6th
So Megedus, Brian Lower Moreland 10-6 1 SE  
Jr Miles, Mitch Laurel 32-0 7 SW 2nd Region DNP
Sr Morgan, Sawyer Bishop McDevitt 25-10 3 SE 6th  
Jr Moyer, Jacob Fairfield 26-1 3 SE 5th Region DNP
Jr Nelson, Jeremiah Highlands 27-9 7 SW District DNP
So Orner, Paul Octorara 20-11 3 SE Region DNP
Sr Pellegrine, Evan Bellwood Antis 26-5 6 SW 5th District 7th
Sr Peterson, Jackie Carlynton 12-13 7 SW  
Sr Quinton, Lear Southern Columbia 34-7 4 NE 1st State 4th
Sr Rauch, Nevin Milton 35-7 4 NE 5th Region 5th
So Reyda, Xavier Corry Area 32-14 10 NW District DNP
Jr Russell, Roger Wilson Area 30-10 11 SE District 5th
Jr Schaffer, Joshua Northern Lehigh 25-9 11 SE 4th District DNP
Jr Schell, Jordan Girard 33-4 10 NW 2nd Region 5th
Fr Sheppard, Charles Hamburg 7-11 3 SE  
Fr Speece, Ethan Wyoming Area 13-17 2 NE  
Jr Stephens, Jalen Meyersdale 31-1 5 SW 1st State 3rd
Sr Strouse, Bronson Tamaqua 33-3 11 SE 1st State DNP
Sr Sutton, Gage Titusville 22-13 10 NW  
Fr Thompson, Gavin Brockway 23-11 9 NW 5th  
Fr Ulrich, Emmanuel Mifflinburg 30-8 4 NE 2nd  
Sr Warnke, Nickolas Saucon Valley 38-5 11 SE 2nd State DNP
So Watkins, Matthew Tussey Mountain 27-7 5 SW 6th Region DNP
Fr Wentzel, Peyton Upper Dauphin 18-15 3 SE  
Sr Whitehill, Colby Brookville 33-0 9 NW 1st State 1st
Sr Yanniello, Charles McGuffey 14-15 7 SW  

Records are prior to the regional tournaments.