PA-Wrestling.com
AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AA 126 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
Fr Berger, Michael Mercer 21-16 10 NW  
Fr Berndt, Ayden Scranton Prep 18-17 2 NE  
Sr Berstler, Ryan Middletown 35-10 3 SE State DNP
Sr Brennan, Evan Everett 25-5 5 SW District 4th
Jr Bundro, Elijah Wilson Area 25-1 11 SE  
Sr Burgess, Will Union City 28-4 10 NW 3rd Region DNP
Jr Callihan, Gryphon Chestnut Ridge 22-13 5 SW Region DNP
Sr Carpenter, Matthew Williamson 27-5 4 NE 4th  
Fr Chletsos, Brandan Notre Dame-Green Pond 36-9 11 SE 3rd  
So Cymmerman, Tyler Derry Area 34-5 7 SW 2nd State DNP
Sr Daubert, Byron Forest Hills 28-10 6 SW 5th State DNP
So DeNato, Jon Palisades 18-11 11 SE District DNP
Sr Denochick, Tyler West Branch 28-7 6 SW 3rd Region DNP
Jr Fleming, Parker Brookville 13-18 9 NW District DNP
Sr Garber, Bronson Upper Dauphin 35-3 3 SE 2nd State 6th
Jr George, Damien Mount Pleasant 28-14 7 SW Region DNP
Fr Gill, Carter Hickory 30-7 10 NW 6th  
So Gimbor, Dalton Hamburg 37-6 3 SE 6th State DNP
Jr Glasl, Anthony Brockway 31-1 9 NW 2nd State DNP
Sr Gust, Anthony Wyomissing 31-10 3 SE Region DNP
So Haddon, Connor West Middlesex 30-12 10 NW District DNP
Sr Heinrich, Ben Hughesville 27-10 4 NE 3rd District DNP
Sr Hoopes, Seth Octorara 37-11 3 SE 4th State DNP
Jr Huehn, Eddie Carlynton 31-8 7 SW State DNP
Sr Ischo, Andrew Reynolds 24-9 10 NW 5th State 6th
Sr Kisiel, Brynen Huntingdon 17-16 6 SW District DNP
Sr Knauf, Bryce Greenville 38-3 10 NW 1st District DNP
Jr Lee, Caleb Lower Moreland 17-6 1 SE District DNP
Sr Mazutis, Ty Chartiers Houston 26-11 7 SW District DNP
Sr McArthur, Nathaniel Blue Ridge 30-9 2 NE 6th Region 5th
So McMillen, Brock Glendale 35-1 6 SW 1st State 2nd
Sr Passarelli, Blake Curwensville 24-6 9 NW 4th State 8th
Sr Pattison, Jett McGuffey 32-7 7 SW State DNP
Sr Ploss, Jonathan Fort LeBoeuf 18-14 10 NW  
Jr Polacek, Connor Westmont Hilltop 27-8 6 SW Region DNP
Sr Proudfit, Chase Penn Cambria 27-8 6 SW 6th State DNP
So Reagle, Jaden Saegertown 26-11 10 NW Region DNP
Jr Sangiuliano, Lucas Lehighton 25-12 11 SE District DNP
Sr Shields, Chase Bishop McDevitt 23-3 3 SE 1st State 2nd
Sr Songer, Mason Redbank Valley 30-4 9 NW State DNP
Sr Stevens, Greg Conwell Egan 16-3 12 SE  
Sr Tuckey, Joshua Biglerville 32-4 3 SE 5th State DNP
Jr Valovchik, Trent Burrell 29-15 7 SW Region DNP
Sr Villa, Brady Tussey Mountain 27-4 5 SW State DNP
Jr Vizcarrondo, Isiah Faith Christian Academy 27-12 1 SE Region DNP
So Vollman, Bryce Muncy 28-5 4 NE 1st Region 5th
So Walter, T.J. Milton 25-12 4 NE 5th District DNP
Sr Ward, Z.J. Freedom Area 15-4 7 SW 4th State DNP
So Yoder, Ian Southern Columbia 27-11 4 NE 2nd Region DNP

Records are prior to the regional tournaments.

Copyright © 2019 PA-Wrestling.com LLC | Privacy Policy