PA-Wrestling.com
AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AA 113 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
Fr Arrington, Jackson Forest Hills 34-3 6 SW 2nd  
Jr Bayless, Cole Reynolds 19-9 10 NW 4th  
So Beegle, Jace Pequea Valley 24-10 3 SE 4th District DNP
Fr Biscoe, Kole Southern Columbia 40-5 4 NE 3rd  
Fr Bluhm, Michael Lackawanna Trail 33-5 2 NE 5th  
Sr Brest, Andrew General McLane 33-5 10 NW 2nd State DNP
Fr Caldwell, Dominic Susquenita 25-11 3 SE  
So Crawford, Gavin Blue Ridge 29-13 2 NE  
Jr Dellicker, Jake Northwestern Lehigh 21-16 11 SE Region DNP
Fr Doi, Christian Camp Hill 26-11 3 SE 6th  
Fr Donaldson, Trevor Meyersdale 21-9 5 SW  
Jr Donovan, Seth Titusville 35-10 10 NW 5th District DNP
Jr Fegley, Luke Middletown 35-3 3 SE 3rd State DNP
So Gilham, Cooper Bald Eagle Area 27-9 6 SW 3rd Region 4th
Fr Goodrich, Liam Jersey Shore 22-12 4 NE 6th  
So Gramly, Gabriel Mifflinburg 35-5 4 NE 2nd State DNP
So Grigas, Danny North Schuylkill 29-9 11 SE District DNP
Jr Holderbaum, Nathan Chestnut Ridge 24-9 5 SW 5th Region DNP
So Illerbrun, Dillon Kane 18-12 9 NW District DNP
Jr Inman, Matthew Annville Cleona 27-12 3 SE 5th State DNP
Jr Jacob, Adam East Pennsboro 33-3 3 SE 1st State DNP
Jr Jaquay, Logan Eisenhower 31-3 10 NW 1st State 8th
So Koontz, Camden Bedford 14-12 5 SW  
So Kreidler, David Allentown Central Catholic 28-2 11 SE 2nd Region DNP
Jr Kushner, Tanner Westmont Hilltop 25-11 6 SW District 7th
Fr Lancos, Anthony Burgettstown 23-16 7 SW  
Fr Lavish, Anthony Conwell Egan 20-9 12 SE  
Fr Leshock, Mason Line Mountain 19-20 4 NE 4th  
So Lynett, Jack Scranton Prep 18-14 2 NE  
Sr Malone, Cullen Lower Moreland 18-2 1 SE Region DNP
Fr Martinec, Stephen Cochranton 26-14 10 NW  
Fr McCollum, Kyle Beth-Center 28-18 7 SW  
So McLaughlin, Chase Jamestown 28-3 10 NW 6th State DNP
Jr Michaels, Ryan Elizabeth Forward 35-1 7 SW 1st State DNP
So Miller, Ayden Cambridge Springs 28-10 10 NW  
So Misiura, Garret Glendale 28-9 6 SW District DNP
Jr Myers, Mikey Williams Valley 31-4 11 SE State DNP
Fr Pierce, Connor Harbor Creek 28-5 10 NW 3rd  
Fr Richey, Justin Quaker Valley 27-13 7 SW  
So Rupp, Trenten Redbank Valley 21-8 9 NW Region DNP
Fr Salerno, Nicholas Burrell 28-8 7 SW  
Sr Simmons, Allen Cambria Heights 17-6 6 SW District 7th
Fr Slaybaugh, Ethan Biglerville 24-15 3 SE  
So Strickland, Gable Benton 25-3 4 NE 1st State 5th
Sr Vollmer, Reese Port Allegany 25-3 9 NW Region DNP
So Walk, Hunter Tyrone 26-9 6 SW 4th Region DNP
So Walter, Cayden Brookville 25-8 9 NW District DNP
Sr Ward, Elias Carlynton 32-9 7 SW District DNP
Fr Witzer, Cody Faith Christian Academy 13-14 1 SE  
So Yagle, Nathan McGuffey 24-5 7 SW 6th State DNP

Records are prior to the regional tournaments.

Copyright © 2019 PA-Wrestling.com LLC | Privacy Policy