PA-Wrestling.com
AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AA 106 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
Fr Alderfer, Eric Faith Christian Academy 34-6 1 SE 5th  
So Armagost, Ashten Commodore Perry 23-6 10 NW 6th District DNP
So Beatty, Bryce Mount Union 32-4 6 SW 6th Region DNP
Fr Boni, Ambrose Central Valley 13-6 7 SW  
Fr Bradley, Gavin Athens 29-8 4 NE 2nd  
Jr Brandis, Zachary Central Cambria 23-10 6 SW District DNP
So Brown, Connor Littlestown 26-4 3 SE 3rd Region DNP
Jr Bryan, Nicholas Philipsburg-Osceola 23-12 6 SW Region DNP
So Burkett, Kai Chestnut Ridge 29-3 5 SW 2nd Region DNP
Fr Cook, Ridge Redbank Valley 22-10 9 NW  
So Davidson, Parker Hamburg 29-13 3 SE District DNP
Fr Dubler, Suds Glendale 35-1 6 SW 3rd  
So Fischer, Joey South Park 31-0 7 SW 1st State DNP
So Frack, Noah Brandywine Heights 32-3 3 SE 2nd  
Fr Fronseca, Kristopher Elmer L. Meyers 17-10 2 NE  
Fr Geibig, Luke Mount Pleasant 28-10 7 SW 5th  
Fr Haines, Levi Biglerville 34-0 3 SE 1st  
Jr Hall, John Beaver 24-14 7 SW District DNP
Fr Hartranft, Jaryn Catasauqua 24-7 11 SE  
Jr Headley, Mitchell Jamestown 24-10 10 NW District DNP
Fr Howe, Eric Lancaster Catholic 32-7 3 SE  
Fr Husick, Trevor Tussey Mountain 21-9 5 SW  
So Johnson, Andrew Danville 36-5 4 NE 4th District DNP
Jr Johnson, Bryent Port Allegany 21-5 9 NW 5th State DNP
So Kelly, Ryan Conwell Egan 23-6 12 SE Region DNP
Fr Konigus, Mason Lake Lehman 9-15 2 NE  
Fr Maag, Evan Notre Dame-Green Pond 25-11 11 SE  
Fr Markle, Cael Saucon Valley 28-14 11 SE  
Fr Martinec, Jack Cochranton 23-4 10 NW  
Fr Miller, Cody Hickory 24-11 10 NW  
So Munsee, Lucas Corry Area 27-10 10 NW District DNP
Fr Palmer, Mark Brockway 28-8 9 NW 4th  
So Pelesky, Nathan North Star 24-10 5 SW  
Fr Reinsel, Owen Brookville 30-3 9 NW 2nd  
Fr Robison, Hunter General McLane 30-5 10 NW 3rd  
Jr Rodgers, Zach Titusville 29-13 10 NW  
Fr Rodriguez, Bryce Carlynton 10-5 7 SW  
Sr Sabedra, Kace Derry Area 23-14 7 SW Region DNP
Jr Schwartz, William Jim Thorpe 25-14 11 SE District DNP
Jr Seymour, Sheldon Troy 29-0 4 NE 1st State 4th
Fr Smith, Ganon Newport 36-10 3 SE 6th  
So Steen, Gary Reynolds 32-1 10 NW 1st State 1st
Fr Stewart, Gavin Marion Center 23-11 6 SW  
Fr Szymanski, Shawn Burrell 16-7 7 SW  
Fr Toth, Easton Forest Hills 33-8 6 SW 4th  
So Vulakh, Matt Pope John Paul II 20-7 1 SE 4th State 8th
Fr Wagner, Kaiden Lewisburg 29-6 4 NE 3rd  
Jr Wirt, Blake Line Mountain 23-13 4 NE 6th State DNP
Fr Woods, Owen Tunkhannock 28-7 2 NE 5th  
Fr Zimmerman, Jaxen Susquenita 23-12 3 SE  

Records are prior to the regional tournaments.

Copyright © 2019 PA-Wrestling.com LLC | Privacy Policy