PA-Wrestling.com
AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AAA 220 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
Jr Ahmad, Jake Bethlehem Liberty 13-7 11 NE  
Jr Atwood, Ogden Armstrong 25-4 7 SW 3rd Region DNP
Sr Bearinger, Joseph Cocalico 9-3 3 SC 4th  
Sr Beljan, Michael Pennridge 17-16 1 SE District DNP
Sr Bensley, Greg Pocono Mountain West 20-3 11 NE 1st State 8th
Jr Blevins, Sam Oxford Area 23-8 1 SE District DNP
So Bolesta, Taylor Dallas 13-13 2 NE  
Jr Brandon, Jamal Dallastown 35-5 3 SC  
Sr Byrd, Dylan Milton Hershey 20-3 3 SC 3rd Section 5th
So Carson, Kareem Erie Cathedral Prep 28-7 10 NW  
So Catka, Hunter Sun Valley 34-1 1 SE 1st State DNP
Sr Chapman, Nick Hatboro Horsham 33-1 1 SE 2nd State DNP
Sr Clark, Evan Warwick 31-2 3 SC 5th Region DNP
Jr Coles, Jameel Northeast High 37-0 12 NE 6th  
Sr Crawford, Brock New Oxford 22-17 3 SC Section 5th
So Cutchember, Donovan Fox Chapel 27-4 7 SW Section 6th
Fr Deery, Coltin Garnet Valley 23-13 1 SE  
Sr DeLong, Josh Greater Latrobe 11-14 7 SW Section DNP
Sr Desha, Myles Manheim Township 24-11 3 SC Section DNP
Fr Dietz, Dawson Hampton 28-9 7 SW  
Sr Dumas, Dan Penn Wood 26-6 1 SE District 5th
Sr Edenfield, Ian Laurel Highlands 26-5 7 SW 1st State 2nd
Jr Ellis, Tonee Methacton 26-9 1 SE 3rd District DNP
So Feretti, Dillon Hempfield Area 20-8 7 SW  
Jr Forrest, Connor Hopewell 19-3 7 SW 4th Region DNP
Sr Forrester, Cole Shippensburg 30-0 3 SC 1st State DNP
Sr Gallagher, Tyler Gettysburg 27-9 3 SC Section DNP
Jr Gisewhite, Avry Clearfield 18-14 9 NW District DNP
Sr Gongaware, William Greensburg Salem 24-13 7 SW Region DNP
So Grafton, Ben North Allegheny 15-7 7 SW  
So Haynes, Denver Thomas Jefferson 10-20 7 SW  
Jr Hieber, Ryan Central Bucks West 24-8 1 SE District 6th
Sr Houtz, Mahlik Central Mountain 18-9 6 NW 3rd Region DNP
Sr Howard, James Carrick 24-11 8 NW Region DNP
Sr Hubler, Josh Philipsburg-Osceola 17-10 6 NW Region DNP
So Hull, Wyatt Chambersburg 10-15 3 SC  
Fr Jackson, Miguel Pine-Richland 15-9 7 SW  
Sr Karas, Denny Exeter 36-2 3 SC 2nd Region 5th
Jr Kuhn, Troy Kiski Area 26-11 7 SW  
Jr Kurelowech, Mathew Erie McDowell 4-6 10 NW  
Sr LaRocca, Tyler Spring-Ford 32-10 1 SE Region DNP
Jr Lesinski, Spencer Waynesburg Central 16-16 7 SW  
Sr Madanat, Chris Downingtown West 27-13 1 SE Region DNP
Sr McCarthy, John Delaware Valley 29-4 2 NE 4th Region DNP
Sr McClellan, Parker Altoona 25-4 6 NW 2nd State DNP
Sr McFibersima, Joe George Washington 10-6 12 NE District DNP
Sr McGeary, Rocky West Allegheny 32-0 7 SW Region DNP
Sr McLeod, Skylar Pottsgrove 28-6 1 SE 4th District 5th
So Mellinger, Andy McKeesport 18-7 7 SW  
Fr Metikosh, Chad Belle Vernon 22-13 7 SW  
Jr Mosby, Saavon Knoch 25-5 7 SW Region DNP
Sr Napier, Quaeshawn New Castle 8-5 7 SW  
Jr Nittoli, Nick Bangor 21-9 11 NE 2nd  
So O'Harah, Alex DuBois 19-11 9 NW Region DNP
Sr O'Rourke, Shane Crestwood 29-6 2 NE 3rd  
Jr Pelham, Paul Conestoga 30-6 1 SE 6th  
Sr Pugh, Gregory Central High 28-10 12 NE Section 5th
Sr Redcay, Zachary Carlisle 22-6 3 SC Section 6th
Sr Rice, Sam Tunkhannock 34-5 2 NE 5th Region DNP
Sr Rivera, Xavier Reading 23-14 3 SC  
Sr Ruff, Christian Big Spring 22-13 3 SC Section DNP
Sr Saint Juste, Mike Pottsville 29-10 11 NE District DNP
Fr Schon, Nate Selinsgrove 23-0 4 NW 1st  
So Seng, Regis Trinity 9-9 7 SW  
Jr Shatzer, Raul Waynesboro 21-12 3 SC Section 5th
So Sigler, Dominic Erie 19-4 10 NW Region DNP
Jr Slinger, Jake Upper St. Clair 30-2 7 SW 2nd State DNP
Fr Swanson, Dustin Garden Spot 26-11 3 SC  
Sr Tetlow, Brett Archbishop Ryan 33-6 12 NE Region 6th
Sr Todaro, Kross Mifflin County 23-10 6 NW 4th  
So Trainer, Dillon LaSalle 9-12 12 NE  
Sr Urich, Carter Central Dauphin 33-10 3 SC 6th Section DNP
Sr Verespy, Owen North Penn 32-4 1 SE 5th State DNP
Sr Wieder, Nate Parkland 15-8 11 NE  
So Yarger, Seth General McLane 12-16 10 NW  
Fr Young, Adam Shikellamy 22-9 4 NW  

Records are prior to the regional tournaments.

Copyright © 2018 PA-Wrestling.com LLC | Privacy Policy