PA-Wrestling.com
AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AAA 113 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
Jr Acevedo, Mike Northeast High 16-9 12 NE  
Jr Angelicchio, Marino Greater Latrobe 24-9 7 SW  
So Betancourt, Will Manheim Central 28-0 3 SC 1st State DNP
Jr Bloomquist, Seth Carlisle 12-16 3 SC  
So Bogardus, Creed Cedar Cliff 23-6 3 SC Section 6th
Sr Bonura, Frankie Moon 31-4 7 SW 2nd State 5th
Jr Burkholder, Kyle Hempfield Area 31-3 7 SW 3rd State DNP
Jr Campbell, Josh Hampton 26-12 7 SW Region DNP
So Caramanno, Anthony West Scranton 22-8 2 NE  
Sr Cardi, Marco Downingtown West 12-26 1 SE District DNP
Fr Caro, Beau General McLane 11-16 10 NW  
Jr Chaclas, Dominic Unionville 20-9 1 SE District 6th
Fr Chappell, Dylan Seneca Valley 34-11 7 SW  
Jr Chilelli, Thomas Chartiers Valley 13-12 7 SW  
Jr Cope, Corey Quakertown 30-8 1 SE District 5th
Sr Dang, Joseph Carrick 17-12 8 NW Region DNP
So Delaney, Killian WC Henderson 35-4 1 SE 3rd State DNP
Fr Digello, Nathan Erie McDowell 18-9 10 NW  
So Dzielak, Ruston Cumberland Valley 32-6 3 SC  
So England, T.J. Archbishop Wood 34-4 12 NE 6th Region DNP
Jr Fisher, Christian Mifflin County 28-7 6 NW 1st State 8th
So Forrest, David Owen J. Roberts 26-10 1 SE Section 5th
So Gardner, Jacob Canon McMillan 7-5 7 SW Region DNP
Jr Giedroc, Garret Bald Eagle Area 24-12 6 NW Region DNP
So Giordano, Dom Kiski Area 10-5 7 SW  
Fr Gleason, Evan Easton 32-15 11 NE 4th  
So Groff, Joshua Garden Spot 22-12 3 SC Section 5th
So Guinan, Sean St. Joseph's Prep 39-4 12 NE Region DNP
Jr Hanley, Sam Northampton 21-9 11 NE 5th State DNP
Fr Harnish, Arik Lampeter-Strasburg 23-8 3 SC 6th  
Fr Horten, Carter Selinsgrove 8-8 4 NW  
Fr Jacobson, Troy Taylor Allderdice 24-10 8 NW  
So Junko, Freddy North Allegheny 28-8 7 SW Region DNP
So Kakos, P.J. Perkiomen Valley 25-7 1 SE District 5th
So Keller, Jacob Exeter 19-15 3 SC Section DNP
Fr Ketner, Ethan Hershey 13-7 3 SC  
Sr Kuhns, Jared Upper Perkiomen 26-1 1 SE 4th Region 6th
Fr Lane-Griffore, Zuri Bethel Park 3-16 7 SW  
So Leidy, Clayton State College 22-8 6 NW Region DNP
Jr Logue, Liam Father Judge 27-6 12 NE State DNP
So Lucerne, Luke Council Rock North 29-8 1 SE 2nd State 6th
Fr Lucier, Nathan Coatesville 25-11 1 SE  
Sr Lynch, Kellen Thomas Jefferson 22-14 7 SW Region DNP
Fr Machado, Preston Delaware Valley 27-13 2 NE  
So MacPherson, Jeremy North Hills 18-14 7 SW Section DNP
So Madigan, Ryan Warren 21-10 10 NW 4th  
Jr Maloney, Matthew Bethlehem Liberty 33-3 11 NE 1st Region 5th
Fr Martin, Zachary Neshaminy 28-9 1 SE 5th  
Fr Martini, Giani Trinity 27-7 7 SW  
Jr Mendez, Maximino Council Rock South 30-7 1 SE 1st State DNP
Fr Messineo, Eddie St. Mary's 7-15 9 NW  
Jr Morabito, Corey Methacton 23-8 1 SE 6th Region DNP
Jr Onea, Nick Pottsville 32-6 11 NE 2nd State DNP
Fr Ridgley, Nathan Gettysburg 25-16 3 SC  
Sr Rodriguez, Matthew Dover 16-5 3 SC 4th  
Jr Rodriguez, Rafael Conestoga Valley 17-13 3 SC Section DNP
So Russell, Jeffrey Shippensburg 25-9 3 SC 5th Region DNP
Fr Salopek, Anthony West Mifflin 21-13 7 SW  
Jr Shreffler, Johnny Central Mountain 20-12 6 NW 2nd District 5th
So Smay, Peyton Clearfield 11-13 9 NW Region DNP
So Smith, Andrew Nazareth 23-10 11 NE 3rd  
Jr Sullivan, Ryan Shaler 34-1 7 SW 1st State 2nd
Fr Thompson, Garrett Franklin Regional 16-5 7 SW  
So Tirpak, Ben Erie Cathedral Prep 17-11 10 NW 3rd  
So Tobin, Quinn Spring-Ford 15-16 1 SE District DNP
So Tuchek, Alex Connellsville 6-11 7 SW  
So Uhler, Timothy New Oxford 32-8 3 SC 3rd Region DNP
So Watters, Jordan West Allegheny 27-4 7 SW 4th Region DNP
So Weathersby, Tye Central Dauphin 25-17 3 SC Region DNP
So Weinberg, Matthew Archbishop Ryan 26-13 12 NE District DNP
So White, J.J. Wyoming Valley West 31-6 2 NE Region DNP
So Williams, Nico Greensburg Salem 16-19 7 SW  
So Wilson, Cole Northeastern 31-2 3 SC 2nd State DNP
Fr Zabroski, Trey Crestwood 24-12 2 NE  
Jr Zartman, Jared Shikellamy 15-13 4 NW Region DNP
Jr Ziats, Jordan Muhlenberg 12-9 3 SC Section DNP

Records are prior to the regional tournaments.

Copyright © 2018 PA-Wrestling.com LLC | Privacy Policy