PA-Wrestling.com
AA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AAA   106   113   120   126   132   138   145   152   160   170   182   195   220   285  
AA BRACKETS   North East   North West   South East   South West
AAA BRACKETS   North East   North West   South East   South West   South Central

QUALIFIERS BY REGION: AAA = NW 3; NE 4; SC 4; SE 5; SW 4        AA = NE 4; NW 4; SE 6; SW 6

AAA 106 LBS

Gr Wrestler Team Record District Region Place Last Year
Fr Attanucci, Luca Peters Township 8-16 7 SW  
So Baxter, Jimmy Canon McMillan 37-11 7 SW  
Fr Berginc, Ethan Hempfield Area 24-10 7 SW  
So Bertucci, Gianni Hopewell 20-13 7 SW Section DNP
Jr Brest, Andrew General McLane 25-3 10 NW 2nd Region 4th
Jr Brown, Peyton Emmaus 30-4 11 NE 4th Region DNP
So Brunett, Jacob Erie Cathedral Prep 19-13 10 NW District DNP
So Bryan, Nicholas Philipsburg-Osceola 14-13 6 NW  
Jr Cambron, Jamie Blackhawk 14-3 7 SW  
Fr Casey, Mason Garden Spot 29-11 3 SC  
Fr Cleland, Chris Central Bucks West 27-6 1 SE  
Sr DeCarlo, Mike Carrick 21-9 8 NW District DNP
Fr DeLawder, Montana Gettysburg 26-10 3 SC  
Fr Dennison, Christian Red Lion 15-14 3 SC  
Fr Dibert, Carter Franklin Regional 26-7 7 SW 3rd  
Fr Diggins, Tyler Moon 15-10 7 SW  
Fr Dolla, Canton Daniel Boone 22-5 3 SC  
Fr Dressler, Clayton Butler 19-14 7 SW  
So Evans, Dave Tunkhannock 34-3 2 NE 2nd Region DNP
Fr Fashouer, Austin West Scranton 28-11 2 NE  
Jr Flemming, Tal-Reese Bethlehem Liberty 27-3 11 NE 3rd District DNP
Fr Galioto, Jessie West Mifflin 18-15 7 SW  
Fr Gilham, Cooper Bald Eagle Area 26-5 6 NW 4th  
So Gradwell, Tom Northeastern 24-7 3 SC Section 5th
Fr Hauserman, Kyle Council Rock North 34-5 1 SE 5th  
Fr Herr, Ethan Donegal 25-11 3 SC  
Fr Herrera, Alejandro Seneca Valley 39-7 7 SW 2nd  
Fr Hollingsworth, Griffin Garnet Valley 16-14 1 SE  
Jr Hunkele, Noah Mars 23-7 7 SW Section 6th
So Iuliano, Dante St. Joseph's Prep 34-8 12 NE  
So Jacob, Adam East Pennsboro 26-7 3 SC 3rd Section 5th
Fr Johnson, Cooper Oxford Area 29-6 1 SE  
So Karlie, Adam Dallastown 27-14 3 SC  
Fr Kreidler, David Allentown CC 29-6 11 NE  
Fr Krutules, Nathan Thomas Jefferson 12-4 7 SW  
So Kucek, Cadden Wyoming Valley West 25-8 2 NE  
Sr Lavine, Jalon Governor Mifflin 25-7 3 SC 5th  
Jr Lawlor, Robert Father Judge 33-6 12 NE 6th  
Fr Lewis, Aidan Cedar Cliff 30-8 3 SC 2nd  
Fr Maldonado, Julien Boyertown 29-9 1 SE  
So Marchesano, Nicholas Archbishop Ryan 31-9 12 NE District DNP
Fr Mayer, Dylan Taylor Allderdice 14-11 8 NW  
Fr Mayer, Matt Bethlehem Catholic 23-8 11 NE 1st  
So McBride, Brennan Coatesville 27-2 1 SE 3rd District 5th
Fr McGregor, Elliot Mount Lebanon 5-17 7 SW  
Fr McMonagle, Sam WC Henderson 31-8 1 SE 4th  
Fr Miller, Josh Central Dauphin 32-12 3 SC 6th  
So Miller, Kyle Quakertown 22-9 1 SE  
So Monn, Ben Cumberland Valley 32-7 3 SC 1st Region DNP
Fr Muniz, Esteven Reading 21-13 3 SC  
Jr Ortiz, Tatyana Mariana Bracetti Academy 13-11 12 NE District 6th
So Palmieri, Robert Pine-Richland 11-13 7 SW  
Fr Paropacic, Marco St. Mary's 3-4 9 NW  
So Phipps, Kurtis Norwin 32-0 7 SW 1st State 7th
Sr Porco, Joseph Delaware Valley 26-11 2 NE 5th Region DNP
Fr Prinkey, Mason Connellsville 18-5 7 SW  
Jr Reynolds, Shane Spring-Ford 23-12 1 SE 6th  
Fr Rinella, Vincen Meadville 25-7 10 NW 3rd  
Fr Robb, Aaron Armstrong 21-10 7 SW  
So Sams, Micah Manheim Township 25-13 3 SC  
So Santana, Emmanuel Northeast High 15-9 12 NE  
Fr Sarbo, Matt Altoona 27-5 6 NW 1st  
Sr Sherback, Brady Greater Latrobe 27-5 7 SW 4th Region DNP
Fr Shriver, Hunter Waynesburg Central 17-13 7 SW  
So Smilnak, Colin Hollidaysburg 18-10 6 NW  
Fr Stefanick, Tanner Penn Manor 25-5 3 SC  
So Strouse, Liam Northern York 29-9 3 SC 4th Region DNP
Fr Stugert, Austin Williamsport 10-14 4 NW  
Fr Valenteen, Antonio Phoenixville 29-5 1 SE  
So Vargas, Luis Bethlehem Freedom 32-11 11 NE  
Fr Viarengo, Josh WC Rustin 22-10 1 SE  
Fr Vulakh, Matt Pope John Paul II 25-4 1 SE 2nd  
So Waterman, Kyle Council Rock South 37-4 1 SE 1st  
So Wolfe, Damien Shikellamy 12-19 4 NW  

Records are prior to the regional tournaments.

Copyright © 2018 PA-Wrestling.com LLC | Privacy Policy